Ponuka hybridných vozidiel Honda zaparkovaných pred panorámou mesta

Ponuka hybridných modelov Honda

Pozrite si ponuku hybridných modelov Honda a objavte našu pokročilú full hybridnú technológiu e:HEV. Nájdite ten najlepší hybrid pre seba a staňte sa súčasťou našej vízie, ktorej cieľom je dosiahnuť nízkouhlíkovú spoločnosť. 

Čo je hybridné vozidlo?

Hybridné vozidlo získava energiu z dvoch zdrojov – elektrického akumulátora a spaľovacieho motora. Tie môžu poháňať vozidlo spoločne alebo samostatne a poskytovať plynulé zrýchlenie a vysoký výkon.

Full hybridné modely Honda využívajú našu samonabíjaciu hybridnú technológiu. Akumulátor sa totiž nabíja počas bežnej jazdy buď pomocou benzínového motora (ak je to výhodné), alebo využitím energie získanej z regeneratívneho brzdenia, takže ho nemusíte pripájať do zásuvky ani plánovať nabíjanie.

Vysvetlenie hybridnej technológie Honda

Všetky naše full hybridy sú poháňané našou pohonnou jednotkou Honda e:HEV navrhnutou tak, aby znižovala spotrebu paliva bez negatívneho efektu na výkon.

Tú tvoria výkonné elektromotory, vysokokapacitný, kompaktný akumulátor a úsporný zážihový motor.

Elektrický režim poskytuje okamžité zrýchlenie z nulovej rýchlosti pomocou elektrickej energie uloženej v akumulátore, ktorá napája elektromotory.

Hybridný režim poháňa vozidlo vďaka kombinácii elektromotora a spaľovacieho motora a ponúka optimálny výkon aj pôsobivé zrýchlenie.

V tomto režime sa využíva benzínový spaľovací motor na udržanie vyšších rýchlostí na diaľniciach a zároveň na dobíjanie akumulátora.

Regeneračný brzdný systém využíva brzdenie elektromotorom, ktorý generuje elektrickú energiu na nabíjanie akumulátora.

Muž za volantom vozidla Honda, interiér

Spoznajte ten rozdiel

Vďaka technológii Honda e:HEV môžu naše full hybridné modely na rozdiel od mild hybridov jazdiť výhradne na elektrický pohon a poskytujú tak očarujúci elektrifikovaný výkon.

Usmievajúca sa žena v spätnom zrkadle

História hybridov Honda

Naše rozsiahle technické znalosti sme získali vďaka tomu, že túto technológiu zlepšujeme už desaťročia. Od uvedenia prvého bežne dostupného hybridu v Európe v roku 1999 pokračujú naši konštruktéri v posúvaní hraníc tým, že využívajú svoje know-how z automobilových pretekov a uplatňujú tieto znalosti v hybridných technológiách a pohonoch.

Logo e:HEV na vozidle

Nevyžaduje nabíjanie zo zásuvky

Full hybridné vozidlá Honda s technológiou e:HEV sú samonabíjacie a získavajú potrebnú energiu vďaka spaľovaciemu motoru a tiež regeneratívneho brzdenia. Nie je potrebné žiadne nabíjanie zo siete ani starosti s inštaláciou nabíjačky.

Detailný záber interiéru zachytávajúci prístrojovú dosku

Úsporný a efektívny

Možnosť jazdiť výhradne na elektrickú energiu z hybridného akumulátora znamená, že spotrebujete menej paliva a vďaka menšiemu počtu návštev čerpacej stanice tak znížite svoje prevádzkové náklady. Záruka 5 rokov alebo do najazdenia 100 000 km* na komponenty hybridného systému pre pokoj na duši*. Navyše môžete využiť náš 8-ročný vernostný program, počas ktorého Vám v prípade poruchy akumulátora dáme nový. *Podľa toho, čo nastane skôr.

Život s hybridom Honda

Pohľad spredu na vozidlo Honda HR-V idúce po vidieckej ceste

Brilantný výkon

Naša jedinečná pohonná jednotka Honda e:HEV sa ukázala ako účinnejšia než konkurenčné mild-hybridné a plug-in hybridné systémy.

Pri testovaní na rôznych typoch ciest a v rôznej hustote premávky sa pohonná jednotka e:HEV vyrovnala tým najlepším konkurenčným hybridným systémom a zároveň ponúkla vyššiu úroveň reálnej účinnosti.*

*Interné testovanie spoločnosťou Honda Motor Europe v reálnej prevádzke

Pohľad spredu na vozidlo Honda HR-V idúce po vidieckej ceste

Pokročilá pohonná jednotka

Full hybridná pohonná jednotka Honda e:HEV dokáže pri jazde po cestách prekonať mild hybridných konkurentov. Aj napriek vyššej hmotnosti než množstvo konkurentov v danej triede, dosahuje lepšiu spotrebu paliva než mild hybridy.

Počas testu dosiahol náš full hybrid výrazne nižšiu spotrebu paliva v porovnaní s ľahším mild hybridným vozidlom poháňaným 48 V mild hybridným systémom.*

*Interné testovanie spoločnosťou Honda Motor Europe v reálnej prevádzke

Pohľad spredu na vozidlo Honda HR-V idúce po vidieckej ceste

Nízke emisie

Pohonná jednotka Honda e:HEV ponúka tri jazdné režimy, ktoré sa plynule menia a prispôsobujú jazdným podmienkam s cieľom zaistiť optimálny výkon.

Naša inteligentná elektronická riadiaca jednotka prepína medzi elektrickým režimom, hybridným režimom a režimom spaľovacieho motora pre dosiahnutie optimálnej spotreby paliva.

V mestskej premávke (pri jazde rýchlosťou do 40 km/h) zostáva systém e:HEV až 91 % času v elektrickom režime s nulovými emisiami.*

*Interné testovanie spoločnosťou Honda Motor Europe v reálnej prevádzke

Pohľad spredu na vozidlo Honda HR-V idúce po vidieckej ceste

Samonabíjací pohon e:HEV

Pohonná jednotka e:HEV spoločnosti Honda ponúka účinnosť porovnateľnú s inými hybridnými pohonnými jednotkami bez toho, aby si vyžadovala plné nabitie. 

Zatiaľ čo sa akumulátory plug-in hybridov musia neustále udržiavať nabité, aby dosahovali maximálnu účinnosť, samonabíjací systém e:HEV spoločnosti Honda dokáže dosiahnuť optimálnu účinnosť za každých okolností.

 

Bočný pohľad na vozidlo Honda HR-V e:HEV na príjazdovej ceste

Nakonfigurujte si váš dokonalý
hybrid Honda

Vytvorte si dokonalý automobil Honda pomocou nášho interaktívneho konfigurátora.
Vyberte si model, farbu, výbavu, príslušenstvo a ďalšie možnosti.

Hybridné automobily Honda: Najčastejšie otázky

Čo sa stane, keď sa pokazí akumulátor môjho hybridného auta?

Pokiaľ akumulátor vášho hybridného vozidla prestane fungovať, je potrebné ho vymeniť, inak vozidlo nebude schopné jazdiť. Ak zistíte, že spotreba paliva je výrazne vyššia alebo má akumulátor problémy s udržaním kapacity, obráťte sa čo najskôr na najbližšieho predajcu a dohodnite sa na jeho výmene. 

 

Ako sa likvidujú akumulátory hybridných automobilov?

Všetky akumulátory z elektrických a hybridných vozidiel Honda sa recyklujú v rámci rozšíreného partnerstva so spoločnosťou SNAM.

Akumulátory s ukončenou životnosťou sa budú buď recyklovať na účely skladovania energie z obnoviteľných zdrojov, alebo na cenné materiály, ktoré sa z nich dajú získať, ako je lítium alebo kobalt. 

 

Oplatí sa kúpiť hybridné vozidlo?

Hybridné vozidlo je úspornejšie a má nižšie prevádzkové náklady než vozidlo so spaľovacím motorom. Vzhľadom na to, že svet rýchlo smeruje k elektrickej budúcnosti, je hybridné vozidlo súčasne dokonalou ekologickou alternatívou k tradičnému spaľovaciemu motoru a zároveň nemusíte mať žiadne obavy z dojazdu v porovnaní s elektromobilom.

 

Vydržia hybridy dlhšie?

Vďaka kombinácii spaľovacieho motora a elektromotora sa spaľovací motor hybridného vozidla menej opotrebováva. Regeneratívne brzdenie navyše znižuje opotrebovanie bŕzd, čo znižuje potrebu ich údržby. Znamená to, že vaše hybridné vozidlo môže vydržať dlhšie než to so spaľovacím motorom.

 

Odpovede na ďalšie otázky nájdete na našej stránke s najčastejšími otázkami.