Vízia „Electric Vision“ spoločnosti Honda

Pohľad do budúcnosti

Náš cieľ je jasný: spoločnosť Honda bude vyrábať vozidlá s hybridným pohonom, elektrické hybridné vozidlá, akumulátorové elektrické vozidlá a vozidlá s palivovými článkami, ktoré budú do roku 2025 tvoriť dve tretiny európskeho predaja. Je to prvý z mnohých krokov.

Posunúť

Produktové logo Honda.

Inšpirácia vytvárať veci, ktoré sme pokladali za nemožné.

Cesta sa začína

Na ženevskom autosalóne 2017 sa prezident a generálny riaditeľ spoločnosti Honda Motor Europe, Katsushi Inoue, vyjadril, že Európe patrí popredné miesto v rámci globálnej stratégie spoločnosti Honda v oblasti produkcie elektrických vozidiel.

Toto vyhlásenie prišlo len niekoľko týždňov po tom, ako bola spoločnosť Honda vyhlásená za najrýchlejšie rastúcu poprednú značku vozidiel v regióne za rok 2016. Elektrifikáciu v Európe na začiatku podporí zavedenie hybridnej technológie do radu jej automobilov. Prvý nový hybridný model, ktorý bude disponovať dvojmotorovým hybridným systémom spoločnosti Honda, sa začne predávať v roku 2018. 

Míľnik v oblasti životného prostredia

Príchod modelu Clarity Fuel Cell do Európy.

Je pre nás dôležité dosahovať ciele a sme obzvlášť hrdí na naše inovácie, ktoré prispievajú k čistejšiemu životnému prostrediu. Iniciatíva „Electric Vision“ je súčasťou prísľubu spoločnosti Honda podporovať produkciu vozidiel s palivovými článkami a vytvárať životaschopnú infraštruktúru vodíkových čerpacích staníc v regióne. 

Trojštvrťový pohľad na zadnú časť modelu Honda Clarity Fuel Cell.
Detailný záber na kolesá modelu Honda Clarity Fuel Cell.
Pracovníci továrne spoločnosti Honda v sklade.
Detailný záber na model Honda Clarity Fuel Cell.