Zavrieť

Civic Type R Challenge

Päť okruhov, päť jazdcov, jeden automobil

Náš tím jazdcov pre podujatie Type R Challenge 2018 bude tvoriť bývalý majster sveta vo Formule 1 Jenson Button, jazdci pretekov WTCR Esteban Guerrieri a Tiago Monteiro, hviezda pretekov NSX Super GT Bertrand Baguette a legenda pretekov BTCC Matt Neal.

Posunúť

Logo podujatia Honda Type R Challenge.

Výzvy, ktoré treba prijať

Naším cieľom je prekonať rekordné časy na kolo pre vozidlá s pohonom predných kolies na piatich známych pretekárskych okruhoch v Európe.

Perfektný výsledok

Vozidlo postavené pre čistý pôžitok z jazdy, Honda Civic Type R dosahuje rekord aj v druhom kole – tentoraz na okruhu Spa-Francorchamps v Belgicku. Náš ostrý hatchback opäť dokazuje, že sa jedná o jedno z najlepších vozidiel zrodených pre jazdu z mesta hneď na pretekársku trať. Type R Challenge má teraz pred sebou ešte zastávky na troch okruhoch.

Podujatia seriálu Honda Civic Type R Challenge.
Je mi ako pretekárovi jasné, že Civic Type R sa narodil pre pretekársku trať, avšak rovnako dobre sa cíti aj na cestách pri každodennej jazde.” Bertrand Baguette
The Honda Civic Type R at Spa

Len pre informáciu

Iba model Type R má slávne červené logo „H“.

Pretekársky automobil na cesty vytvorený s cieľom poskytovať ten najvzrušujúcejší a najsilnejší zážitok z jazdy v triede športových hatchbackov. A darí sa mu to. V apríli 2017 dosiahol s časom 7 minút 43,8 sekundy najlepší čas na kolo v kategórii sériovo vyrábaných vozidiel s pohonom predných kolies na okruhu Nürburgring Nordschleife.

Predný bočný pohľad na model Honda Civic Type R na okruhu Nürburgring.